Epska pustolovina prati putovanje robota – ROZZUM 7134, skraćeno “Roz” – koji doživi brodolom na pustom otoku i mora naučiti prilagoditi se okolišu.

Epska pustolovina prati putovanje robota – ROZZUM 7134, skraćeno “Roz” – koji doživi brodolom na pustom otoku i mora naučiti prilagoditi se okolišu, postupno gradeći odnose sa životinjama i postajući usvojitelj guske siročeta.

Snažna priča o samootkrivanju, uzbudljivo istraživanje mosta između tehnologije i prirode i dirljivo istraživanje o tome što znači biti živ i povezan sa svim živim bićima, scenarij je napisao i režirao trostruki nominirani za Oscara Chris Sanders—scenarist i redatelj DreamWorks Animation Kako izdresirati zmaja, The Krusty i Disney Lila and the Beast—a producirao Jeff Hermann (DreamWorks Animation Little Boss 2: Family Business i koproducent franšize Kung Fu Panda)

U animiranoj avanturi oskarovka Lupita Nyong’o (franšiza Black Panther) posuđuje glas robotu Roz, nominiran za Emmy i Zlatni globus Pedro Pascal (The Last of Us, The Mandalorian) je lisica Fink, dobitnik Emmyja Catherine O’Hara (Schitt’s Creek, Best in Show) je oposum Pinktail, Bill Nighy nominiran za Oscara (Living, Love Actually) kao Longneck Goose, Kit Connor (Heartstopper, Rocketman) kao Brightbill Goose i Stephanie Hsu nominirana za Oscara ( Everything Everywhere at Once, ovoljetni hit Stuntman) kao robot Vontra koji će se ispreplesti s Rozinim životom na otoku. Također su svoje glasove u filmu posudili ikona pop kulture dobitnik Emmyja Mark Hamill (franšiza Ratovi zvijezda, Dječak i čaplja), Matt Berry (Što radimo u sjeni, franšiza filma Spužva Bob) te dobitnik Zlatnog globusa i nominacija za Emmy Ving Rhames (Misija: Nemoguće filmove, Šund).

Prvi put objavljena 2016., ilustrirana knjiga Petera Browna za osnovnoškolce Divlji robot postala je fenomen, popevši se na prvo mjesto na listi bestselera New York Timesa. Knjiga je od tada inspirirala trilogiju koja sada uključuje Divlji robot bježi i Divlji robot štiti. Brownov rad na serijalu Divlji roboti i njegovim drugim bestselerima donio mu je brojne nagrade i priznanja.

DIVLJI ROBOT – subota, 19.10. u 18 sati
Originalni naslov:The Wild Robot
U kinu:17.10.2024
Trajanje:1h 41m