Pozivamo sve roditelje, odgojitelje i učitelje na predavanje “Prepoznavanje i pružanje podrške djeci s teškoćama čitanja i pisanja”.

Čitanje i pisanje su vještine koje nisu posljedica biološkog, već kulturnog razvoja čovjeka i te su vještine u stalnoj upotrebi tijekom školovanja i kasnije u životu. Usvajanje vještine čitanja najvažniji je djetetov zadatak u početnom školovanju i predstavlja preduvjet za kasnije učenje. Međutim, neka djeca imaju znatnih teškoća prilikom učenja čitanja. Istraživanja pokazuju kako se kod većeg broja djece pojavljuju specifične teškoće u čitanju, odnosno disleksija za koju je važno da se uoči što prije jer svako odlaganje stvara sve veći zaostatak u svladavanju školskog gradiva, a osim toga negativno djeluje na djetetovo samopouzdanje.

Djetetu s disleksijom i disgrafijom potrebno je pružiti pažnju, razumijevanje, poštovanje i spremnost za prihvaćanje njegovih teškoća u učenju. Stoga je važna suradnja roditelja, učitelja i stručnog tima, kako bi se djetetu pružila podrška i kako bi mu se pomoglo da pronađe način lakšeg stjecanja znanja u školi, što će pozitivno djelovati na djetetovu sliku o sebi.

Cilj predavanja  je upoznati sudionike s terminom i simptomima disleksije i disgrafije, kao i s ulogom roditelja u terapiji specifičnih teškoća u čitanju i pisanju i pružanju podrške djetetu.

Predavačice: Biserka Beluhan Grgec, dipl.logoped, Ivana Cindrić, mag.logoped

• srijeda, 6.11.2024. u 19 sati